Makedonya 5.gün (29.06.2011)

Sabah Tikveş gölünün kenarında kamp attığımız yerde uyandık.Güne sabah kahvaltısı ,kahve ve kimlerin göle gireceği konusunda konuşma ile başladı.Oradan bir kaç saatlik yoldan sonra bizim Ohrid yoluna düştük. Dağlarda fotoğraf çektikten sonra inip aşağıdaki küçük köyde durduk. 10 euro'ya pazarlık yapıp, 2 gündür yıkanmadığımız için sırf yıkanabilmek ve göle girdikten sonra temizlenebilmek için oda tuttuk. Hemen giyinip göle girdik. Ender, Oanna, Adina göle girdi, diğerleri seyretti.
Foto: Roxana Soreata; Tikveş gölü kenarındaki kamp yerimiz

Foto: Roxana Soreata; Nereye gideceğiz stresi !

Foto: Roxana Soreata; Sonunda beni dinleyip daha evvel gittiğimiz yoldan gidiyoruz. Göl kenarında dinlenirken

Foto: Roxana Soreata; Tikveş gölü, yüzülmeyecek kadar yeşil maddelerle dolu içi

Göle girmeden evvel restaurant yanından geçerken acayip güzel balık koktu ve herkes gölden çıktıktan sonra balık yemek istedi. Güzelce paklanıp, restaurantın yolunu tuttuk. 7 kişi için 2,6 kg'luluk alabalık (Trout; sanırım  alabalıktı) ısmarladık. Gelen salatalar ve acayip keskin sarımsaklı yağları sürüp sürüp yemeye başladık. Tabii ki balık geldiğinde bizde yiyecek yer kalmamıştı ama yine de kıtlıktan çıkmış gibi balığı da mideye indirdik. Güzelce yedikten sonra arabalara binip yolumuzun üzerindeki  'Bay of Bones' müzesine birde Romen arkadaşlarımız görsün diye durduk.

Foto: Roxana Roseata, Ohrid gölünde küçük köyün plajı
Foto: Roxana Roseata, Ben, Oana Adina yüzerken.


Foto: Roxana Roseata, siz hiç wetsuit giymiş balina gördünüz mü? 

Foto: Roxana Roseata, sonunda balina sahile vurdu..:))


Fotolar: Roxana Roseata, balığa hucüme ederken.


Görmediğimiz Romalı garnizonun yerini de gördükten sonra tekrar yola koyulup akşam saat 8:00'de Ohrid'e geldik. 1-1,5 saat sonra buluşmak üzere dağıldık. Elif'le beraber kafeye oturup bloga yazı yazdık. Daha sonra akşam 10.15 gibi yola koyulduk, kampa gelebilmek için.

Foto: Roxana Roseata, Ekip Ohrid'de.
Bir kere yolda yanıldıktan sonra kampa gelebildik saat 12:00'yi gösteriyordu ve maaşallah bütün Türk mağaracıların keyifleri yerinde, kafalar tütsülü :), herkes bir o yana bir bu yana kıvıra kıvıra dans ediyorlardı. Daha sonra öğrendik ki, 30'un üzerinde Türk mağaracı varmış. Maşallah. Türkiye'de bir geziye toplamaya kalksan, bu kadar adam toplanmaz bir araya.

Bugünlük bu kadar, bugün daha çok Adina, Roksana fotoğraf çektiği için fotoğraf elimizde yok. İnşallah yarına..
Yazan: Ender & Elif

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

KARANLIĞI FOTOĞRAFLAMAK (YERALTI VE IŞIKLI FOTOĞRAF ÇEKMENİN TARİHÇESİ) Chris Howes

DÜNYA KÜLTÜRLERİNDE YERALTI VE MAĞARA

EL ALEM NASIL YAPIYOR, NE YAPIYOR?